Czy żyły na palcach i dłoniach to powód do obaw?

Witam. Mam 21 lat, od pewnego czasu zauwazylam, ze bardzo często mam widoczne zyly na dloniach i palcach. Wtedy moje dłonie maja kolot czerwony, a jak podniose rece w gore to wszystko znika. Dodam, ze biore leki na rozrzedzenie krwi bo mam zakrzepice, a takze zylaki pod brzuchem. Czy zyly na palcach i dloniach to powod do obaw?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości oceny Pani dłoni, aczkolwiek opisane objawy mogą być zarówno wynikiem patologii naczyniowych jak i "nieprawidłową" interpretacją fizjologii. Sugeruję, by Pani dłonie ocenić specjalista naczyniowiec, ew. reumatolog.