Czy żywienie 7-miesięcznego dziecka jest prawidłowe?

Witam! Mała będzie miała 10.05 7 miesięcy. Od 5 miesiąca dostaje owoce, warzywa i pierś z kurczaka. W nocy MM. Staram się żeby co 4 godziny jadła. Wydaje mi się że wtedy najlepiej się to przyswaja. Nasz dzienny plan wygląda następująco: 7-8 rano MM 11-12 godzina 240ml papki owocowej ze smoczka 15-16 godzina 240 ml obiadu(warzywka i mięso) z łyżeczki 19-20 godzina 240ml kaszki na mleku na noc że smoczka w nocy jak się budzi to je kiedy chce. Mama twierdzi że małą głoduje. Czy to prawda?

Nie znam porcji które Pani serwuje swojemu maluszkowi.
Dziecko powinno byc karmione na żądanie a porcja powinna być regulowana przez samo dziecko oczywiście pod bacznym nadzorem rodzica. Jeśli obserwuje Pani ze dziecko jest jeszcze głodne to należy zwiększyć serwowane porcje.
Pozdrawiam
Dietety Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Dobry wieczór,
dieta Córeczki wydaje się dobrze skonstruowana. Skupiłabym się na podawaniu pokarmów uzupełniających w ciągu dnia wyłącznie przy użyciu łyżeczki. Systematyczny przyrost masy ciała jest miarą prawidłowej diety niemowlęcia.