Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym depilować nogi, aby nie doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych?

Witam Jestem w trakcie leczenia zapalenia mieszków włosowych. Wiem, że powstały na skutek depilacji golarką. Czym mogę depilować nogi aby problem nie powracał ? NIE stać jest mnie w obecnym momencie na depilacje laserową.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Po wygojeniu stanu zapalnego, proszę spróbować chemicznych środków do depilacji.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Dzień dobry, Po zakończeniu leczenia może Pani spróbować tzw depilacji chemicznej. Na rynku jest dostępna cała gama tego typy produktów. Związki chemiczne w nich zawarte rozpuszczają włosy na powierzchni skóry. Sugeruję wybrać te, które są dedykowane skórze wrażliwej i zakupić też całą linię pielęgnacyjną. Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Pianki,żele, kremy do depilacji dostępne na rynku są dość skuteczne ale mogą powodować uczulenia. Warto zmieniać metodę depilacji, stosując na przemiennie, mechaniczną depilację maszynką - zawsze jednorazową i zawsze po wczesniejszym przygotowaniu preparatem w piance lub żelu, depilację elektryczną oraz chemiczną. Należy pamiętać o nawilżeniu skóry po depilacji. w ten sposób zmniejszamy ryzyko stanów zapalnych i tzw."wrastania" włosków.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety