Czym grozi podwójne zastosowanie tej samej szczepionki?

Witam mam pyatnie dotyczace szczepionki. tzna mam 28 lat i dostalem szczepionke ktora powinno sie brac raz na 10 lat ja dostalem w ta,tym roku jedna a dzisiaj drugi raz omylkowo. Poprostu zapomnialem ze zostala i podana w tamtym roku. W belgii jedna dostalem przed urodeniem mojej corki a dzisiaj druga na podobnych dzialaniach jako kierowca. teraz moje pytanie czy to moze mi zaszkodzic ??

Proszę napisać o jaką szczepionkę chodzi. W większości przypadków nie należy się jakoś specjalnie obawiać, chociaż nie znaczy to, ze ma pan być dalej tak opieszałym i zapominalskim. Założyć sobie kartę szczepień, albo ściągnąć apkę o szczepieniach na smartphona np.MeduSzczepienia.