Czym grozi tak częsta masturbacja?

Witam. Od jakiegoś czasu dość intensywnie się masturbowałem. Teraz staram się tego nie robić zbyt często, ale czasem nie wychodzi. Po lewej stronie penisa mam opuchnięcie, które niby się zmniejsza, ale nie nadąża bo się po czasie zaczynam masturbować. Mam już kilka miesięcy - nie wiem dwa, trzy, być może cztery miesiące. Pytanie czy mam się w związku z tym czego obawiać ? Domyślam się, że powinienem przestać na jakiś czas dopóki nie zejdzie, ale chciałem się dowiedzieć czym to może grozić, jeżeli w ogóle nie boli ?

Masturbacja sama w sobie szkodliwa nie jest, ale jeśli w jej wyniku doznaje Pan obrażeń fizycznych, to zdecydowanie należy sprawę potraktować jako nadającą się do badania lekarskiego. Takie rzeczy, jak otarcia mogą oczywiście się zdarzyć, nie tylko w wyniku masturbacji, ale także stosunków seksualnych, niemniej jeśli opuchnięcie ma już kilka miesięcy, to należy ze sprawą udać się do lekarza urologa, który dokładnie obejrzy i zdiagnozuje problem. Być może zmiany są poważne i samo zaprzestanie masturbacji nie pomoże. Należy upewnić się ponad wszelką wątpliwość, że nie grożą Panu jakiekolwiek powikłania. Ryzyko w tej sytuacji się nie opłaca. Penis jest jeden i szkoda byłoby niepotrzebnie narażać ten organ na jakikolwiek uszczerbek zdrowotny. Zupełnie także nie rozumiem, jak może Pan ze spokojem obserwować, że od kilku miesięcy coś się z Panem dzieje i nic z tym nie robić?! To nie jest odpowiedzialne. Proszę zadbać o swoje zdrowie, zbadać się i przyjąć ewentualnie zaordynowane leczenie. Proszę nie czekać.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!
www.grabowski.gr
seksuolog@grabowski.gr