Czym grozi uzależnienie od leków nasennych?

Jestem uzależniony od leków nasennych już od ponad roku. Czym grozi dla zdrowia dalsze zażywanie tych leków, takich jak np. Nasen. Dodam, że jestem ciężko chory i cierpiący.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

To zależy np. od tego, jakie leki Pan przyjmuje. Te nowoczesne dają lepszą jakość snu, co na pewno poprawi Pana jakość życia. Długie przyjmowanie sprawia, że leki są coraz mniej skuteczne, co może prowadzić do przedawkowania (jedna tabletka nie działa, więc przyjmujemy drugą itd.). Przedawkowanie tych leków jest bezpośrednim zagrożeniem życia.  Nie wykluczone też, że Pana bezsenność wynika z zażywania leków i ich odstawienie pomoże. Jednak taką decyzję należy podjąć wspólnie z lekarzem prowadzącym.