Czym jest autoagresja?

Witam! Co to są choroby autoagresją i jakie są znane choroby autoagresji..?
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Autoagresja pomimo nazwy wskazującej na używanie przemocy wobec samochodu, jest tak naprawdę czymś o niebo innym:) Zachowania autoagresywne to takie działania, (samouszkodzenia, nacięcia czy wyrywanie włosów np.) które mają na celu wyrządzić nam samym krzywdę. Ich etiologia jest bardzo bogata, stąd też do stwierdzenia przyczyn tych zaburzeń, potrzebny jest dokładny wywiad z pacjentem.

Dzień Dobry,

Autoagresja to ciężka postać stłumionej agresji, kiedy nie było i nie ma przestrzeni na mówienie o swoich problemach.

Polega na zadawaniu samemu sobie bólu i ran swojemu ciału-bez intencji samobójczej.
Po takim akcie autoagresji osoba czuje ulgę, jednak takie zachowanie często staje się nawykiem, jako sposób radzenia sobie z emocjami.
Autoagresja towarzyszy anoreksji, bulimii, uzależnieniom od alkoholu i narkotyków.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej