Czym jest DEHSI u wcześniaka?

Jestem mama wczesniaka urodzonego w 27 tygodniu , 955 gr , mieszkamy za granica , na ostatniej wizycie u neurologa zostalam poinformowana o tym ze dziecko ma symptomy DEHSI (Diffuse Excessive High Signal Intensity),chcialam sie dowiedziec co to jest..? corka ma w tej chwili 2 lata, i rozwija sie prawidlowo , chodzi , rozumie w obydwoch jezykach , mowi kilka prostych slow. za pol roku dostalismy skierowanie na kolejny rezonans.

To normalny stan u wcześniaka (rozsiane ogniska silnego sygnału w rezonansie) świadczy o niewielkim przejsściowym niedokrwieniu istoty białej mózgu w okolicach komór bocznych bardzo subiektywny raczej nic nie znaczy według najnowszej literatury. Stan przejściowy nie choroba!