Czym jest dyskarioza?

Witam. Mieszkam w Anglii, dzisiaj dostałam skierowanie na kolposkopie ponieważ w cytologii wykryto znaczną dyskariozę. Nic więcej nie napisano. Boję się, czy to już rąk?

Lek. Michał Lenard

Dyskarioza to nieprawidłowa budowa jąder komórkowych i ich zaburzony rozmiar w stosunku do samej komórki. Zazwyczaj jest spowodowana infekcją i znika po wyleczeniu. Póki co nie ma Pani powodów do niepokoju, należy zastosować się do zaleceń lekarza. Pozdrawiam!