Czym jest fioletowa kulka na podniebieniu?

Witam Od kilku dni na podniebieniu mam dosyć sporą " kulkę "pod skórą jest koloru fioletowego ( być może dlatego ze gdy się pojawiła zaczełam ruszać ją zębami ) nie boli . Co to może być?

Witam,
Najlepiej udać się do lekarza celem oceny zmiany. Może to być następstwo urazu mechanicznego, ale również inne rzeczy. Postawienie diagnozy jest możliwe jedynie po badaniu. Pozdrawiam