Czym jest guzek pod siniakiem?

Dwa tyg temu spadłam ze schodów. Zrobił mi się siniak na nodze, a teraz wyczuwam mały guzek. Nic nie boli, trochę przy dotykaniu. Co to może być? Czy powinnam się zgłosić do lekarza?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od tego, w którym miejscu zlokalizowany jest siniak. Może pani wyczuwać węzeł chłonny, naczynie żylne lub kość (lub jej część). Raczej nie jest to nic niepokojącego. Jeśli po ustąpieniu wylewu krwawego guzek nie zniknie lub się np. powiększy może pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny.