Czym jest jasna krew w stolcu?

Witam.Mezczyzna 39 lat od 2 dni zauwarzylem podczas załatwiania się minimalne zaczerwienienie tak jakby krew jasna w stolcu dwa dni wcześnie fakt jadłem zupę barszcz czerwony ale nie wiem czy to ma jakiś związek oprócz tego nie mam żadnych dolegliwości.Czy może to być przyczyną stresu.Zarzywam gasprid na tzw refleks który miałem wcześniej.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli krwawienie jest nadal proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam, Krew na powierzchni stolca nie ma niz wspólnego ze zjedzoną zupą. Z racji Pana wieku konieczna jest wizyta lekarska ze względu na konieczność wykonania badania endoskopowego (rektoskopia, sigmoidoskopia lub pełna kolonoskopia). Najczęstrzą przyczyną opisywanych dolegliwości jest oczywiście choroba hemoroidalna, jednak to rozpoznanie można postawić dopiero po wykluczeniu choroby nowotworowej
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl