Czym jest nienaruszone więzadło krzyżowe przedniego i tylnego?

Mieszkam w Anglii. W lipcu doznałam urazu kolana. Z bólem i trzaskami w kolanie borykam się już od trzech miesięcy. Dziś otrzymałam wynik rezonansu magnetycznego i nie bardzo wiem jak go orczytac i co dokładnie mi dolega i ewentualnie grozi w przyszłości. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie Maja Wynik rezonansu: Nienaruszone więzadło krzyżowe przedniego i tylnego. Przypadkowe odkrycie torbieli wewnątrzgałkowej z udarem stawów wykazało nałożenie więzadła przedniego kości krzyżowej na piszczel. Zarówno medyczny, jak i boczny menisk są nienaruszone. Nienaruszone więzadła zabezpieczające. Zachowana jest chrząstka przedziałów tibiofemologicznych. Obrzęk widać w przewyższającej części bocznej tuszu tłuszczowego Hoffy, który jest związany z pomyłką rzepki. Spłaszczenie medialnego aspektu rowka trochlearnego, przy czym pewna końcówka piszczelowa do nacięcia śluzowatym wynosi około 10 mm. Brak dowodów na uszkodzenie chrząstki o pełnej grubości lub urazowe uszkodzenie osteochondrii. Mechanizm rozszerzacza jest nienaruszony. Imitacja: nienaruszone struktury ligamentowe i meniskowe. Brak traumatycznych uszkodzeń osteochondrycznych. Charakteryzuje się znamiennym urazem patelli.

DO omówienia z Ortopedą
DO OMÓWIENIA Z LEKARZEM KIERUJĄCYM NA BADANIE,
Jaki stan ogólny, tryb życia, inne schorzenia?
Jaki nastrój, praca, sen ?
MRI KOLANA I do interpretacji klinicznej, ; opisane3 mierne zmiany;
Do pełnej konsultacji z wynikami i historią leczenia
Pozdrawiam