Czym jest oddychanie automatyczne?

Co to znaczy oddychanie automatyczne? Czy zawsze czujemy kiedy oddychamy?

Witam,

najczęściej nie czujemy, że oddychamy. Proces ten nie jest świadomie kontrolowany. Jednak kiedy skupimy się na naszym oddechu, wtedy odpowiednio go używając możemy pobudzić naszą aktywność lub się zrelaksować.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Dzień dobry!

Oddychanie jest czynnością regulowaną przez organizm automatycznie, podobnie jak np. procesy metaboliczne, trawienie itp. Nie przestajemy oddychać podczas snu, ani wtedy, kiedy naszą uwagę pochłania wiele innych wymagających czynności.
Jest jednak możliwe także praktykowanie różnego rodzaju technik świadomego i kontrolowanego oddychania.

Pozdrawiam!