Czym jest problem z oddychaniem po wypadku?

Witam mam 36 lat i od roku dokucza mi taki problem jak problem z oddychaniem dodam jeszcze że 10 lat temu miałam wypadek samochodowy w wyniku którego mam złamany nos i krzywa przegrode mój problem pojawił się nagle z dnia na dzień i męczy mnie do dziś kiedy się pojawił zaczęłam szukać co to jest w internecie moje obawy wskazywały na nerwice ale potem pojawiły się jakieś swisty i chrabotanie z lewej strony płuc obecnie nadal mam problem z oddychaniem i męczy mnie jeszcze ziewanie i delikatne świs

Dzień dobry, przede wszystkim powinien Pan zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Zapewne zleci Panu badania. Dopiero po wykluczeniu przyczyn medycznych można mówić o nerwicy. Jeżeli zostanie Panu postawiona diagnoza zaburzeń nerwicowych warto zarejestrować się do psychologa i rozpocząć psychoterapię. Pozdrawiam A. Pacia

Warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu- jeśli wykluczy somatyczne podłoże zaburzenia, wówczas faktycznie może to oznaczać jego emocjonalne (nerwicowe) podłoże. Wówczas lekarz skieruje do psychologa na psychoterapię.