Czym jest rzekomosoczewkowość?

Witam. Prosze o wyjasnienie co to jest rzekomosoczewkowosc. Taka informacje znalazlam na wypisie z kliniki po zabiegu usuniecia zacmy. Termin ten dotyczyl oka operowanego w pierwszej kolejnosci.

Witam. Rzekomosoczewkowość lub inaczej Pseudosoczewkowość albo jeszcze inaczej Pseudofakia - to termin określający stan po wszczepieniu sztucznej soczewki do oka operowanego na zaćmę.

Rzekomo-pseudo - odnoszą się do sztucznej soczewki którą wszczepiono do oka.

Od teraz po operacji obu oczu na zaćmę - ma Pani rzekomosoczewkowośc obu oczu