Czym jest spowodowana gęsta wydzielina w gardle?

Od 2 m-cy mam dziwne uczucie przeszkody/gęstej wydzieliny w gardle. Lekarz sugerował refluks (początkowo skarżyłam się też na dość częste odbijanie) i przepisał IPP. Po lekach czułam się fatalnie (uczucie ucisku w klatce), nie przyniosły też żadnego rezultatu (zażywałam 4 tyg). Wykluczono problemy z tarczycą, teraz czekam na kons.laryngologa, chociaż nigdy nie miałam problemów z zatokami i rzadko miewam katar (w ubiegłym roku miałam też TK zatok i wynik był idealny). Mam 32lata. Jadam zdrowo (żadnych napoi gazowanych, tłustych potraw, fast-fodów), nie palę i nie pije alkoholu. Nie wiem czym mogą być spowodowane moje problemy.

Gęsta wydzielina w gardle może być spowodowana spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła z zatok nawet w sytuacji gdy w tomografii komputerowej Nie stwierdza się żadnych odchyleń drugim przypadkiem jest gęsta ślina produkowana przez ślinianki nierzadko w przypadku zaburzeń pracy tych ślinianek lub nie odpowiedniej Flory fizjologicznej w jamie ustnej i gardle innym przypadkiem jest wydzielina migdałków podniebiennych tak zwany detryt lub kamienie który często też przez pacjentów jest opisywany jako zalegająca wydzielina w gardle lub spływająca która nie daje się odkrztusić przyczyną również może być refluks żołądkowo-przełykowy lub nawet żołądkowo gardłowy który powoduje zagęszczenie wydzieliny w gardle zmianę jej konsystencji obrzęk struktur krtani przekrwienie i zaczerwienienie które nierzadko powoduje uczucie wydzieliny w gardle przez pacjenta Za każdym razem Należy takiego pacjenta dokładnie zbadać laryngologiczny wykonując również badanie krtani i nosogardła poza tym to że lek przepisany przez lekarza nie dawał poprawy a pojawiły się dolegliwości nie oznacza że koncepcja refluksu było niesłuszna być może należy tylko dopasować inne leki przeciw refluksowe ponieważ one mogą być przyczyną zarówno zmiany flory bakteryjnej choroby migdałków jak i samego nieżytowe zapalenie błony śluzowej nosa i zatok którego składową jest spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła