Czym jest spowodowane różowe plamienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Zażywałam tabletki antykoncepcyjne ok. 2,5 roku, odstawiłam tabletki. Po ok. 13 dniach zauważyłam na wkładce różową wydzielinę, do tego dochodzą bóle w dole brzucha. Chciałabym wrócić do zażywania tabletek, ale zastanawiam się czy dzisiejszy dzień jest dniem zażycia pierwszej tabletki. Zastanawiam się, czy to pierwszy dzień menstruacji, nie chciałabym przegapić tego pierwszego dnia okresu, czy zażyć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Proszę o pomoc, nie chcę przegapić tej okazji, bo następny okres może pojawić się za miesiąc lub później.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Po odstawieniu antykoncepcji przez pewien czas mogą występować plamienia/krwawienia międzymiesiączkowe. Gospodarka hormonalna musi się uregulować, tzn. Pani organizm przystosowuje się do funkcjonowania bez stałej podaży hormonów.

Wspomniane przez Panią różowe plamienie nie było pierwszym dniem miesiączki. Świadczy przeciw temu dzień jego wystąpienia. Prędzej skłaniałabym się do teorii plamienia około owulacyjnego.
Wracając jednak do momentu zażycia pierwszej tabletki, proszę zaczekać do około 28-32 dnia cyklu i w dniu pojawienia się krwawienia przyjąć tabletkę.

Pozdrawiam.