Czym jest spowodowany ból mięśni brzucha oraz prawej pachwiny?

Witam, od jakichś dwóch miesięcy boli mnie prawa pachwina, a dokładniej ścięgno bądź coś o podobnej strukturze oraz mięśnie proste brzucha tuż nad miednicą (bolą zakończenia tych mięśni). Gram w zespole piłkarskim oraz trenuję w domowej siłowni i do tego raz w tygodniu gram w siatkę. Ból zaczął mi dolegać pod koniec rundy jesiennej. Teraz gdy wstaję z łóżka ból mięśni brzucha jest dość mocny. Wiem, że ból pachwiny powstał na wskutek biegania w meczach, szybkie tempo, dość mocny zrywy. Pachwina boli przy szybszym bieganiu, przy przesuwaniu nogi do środka gdy siedzę na krześle. Kolega mówił mi, że to zwykłe naciągnięcia mięśni i że mam to czymś smarować. Czy to może mieć coś wspólnego ze sobą? Czy to mogą być objawy przepukliny? Czy to tylko zwykłe przemęczenie? Prosiłbym o porady.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przepuklina pachwinowa może powodować przejściowe bóle, poczucie ciążenia, pieczenia lub napięcia nasilające się w czasie wysiłków fizycznych, zlokalizowane w okolicy pachwinowej. Przepuklina pachwinowa może też nie powodować żadnych dolegliwości a stwierdza się jej obecność często przypadkowo.

Opisane dolegliwości mogą zarówno być spowodowane przeciążeniem fizycznym układu ruchu jak i rozwijającą się przepukliną pachwinową.
Jeśli dolegliwości nie ustąpią po stosowaniu zewnętrznym miejscowych leków przeciwzapalnych w okolicy bólu to należy skonsultować problem z lekarzem.

Redakcja abcZdrowie.pl