Czym jest spowodowany brak krwawienia podczas przerwy w antykoncepcji?

Przez 21 dni regularnie brałam tabletki antykoncepcyjne, w ciągu tych 21 dni miałam lekkie plamienia. Skończyło mi się opakowanie a ja nie mam miesiączki. Czy jeżeli nie dostanę w ciągu tych 7 dni, mam zacząć kolejne opakowanie? Czym to jest spowodowane?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienia podczas przyjmowania tabletek są ich częstym działaniem niepożądanym, szczególnie przy pierwszych kilku opakowaniach. Brak krwawienia z odstawienia podczas 7-dniowej przerwy również może się zdarzyć od czasu do czasu, z powodu utrzymywania się wysokiego stężenia hormonów we krwi mimo zaprzestania przyjmowania tabletek. W takiej sytuacji należy wykonać test ciążowy tuż przed rozpoczęciem kolejnego opakowania (i powtórzyć go po tygodniu, jeśli wynik będzie negatywny).

Pozdrawiam serdecznie!