Czym jest spowodowany brązowy śluz po odstawieniu tabletek?

Witam!
Mam 21 lat i od 1,5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne ale od prawie 3 miesięcy już nie biorę, gdyż staramy się z mężem o dziecko. Dnia 11 listopada zażyłam ostatnią i 15 listopada dostałam normalnie okres, tak jak przez ostatnie miesiące, jednak miesiąc później powinnam dostać okres tak ok.13 grudnia i go nie dostałam, więc zrobiłam 2 razy test plus badania krwi i wszystko wyszło negatywnie, więc pomyślałam, że to jest spowodowane odstawieniem tabletek. Jednak w styczniu tak ok.7.01 dostałam lekkie krwawienie, ale było ono koloru brązowego i trwało tak ok.12 dni. I teraz znowu 21 stycznia dostałam takie lekkie plamienie koloru brązowego i przez jakieś 3 dni miałam mdłości rano, które po kilku godzinach mijały i tak do dnia dzisiejszego mam to plamienie (28.01).
PS. A test ciążowy, kiedy mogę zrobić, bo nadal mam to plamienie, a mam taką pracę, że dźwigam ciężkie rzeczy?
Z góry dziękuje i pozdrawiam

Witam serdecznie,

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet pół roku.
Plamienia mogą mieć wiele przyczyn. Należy wziąć pod uwagę zaburzenia hormonalne, mięśniaki macicy, nadżerkę szyjki macicy, endometriozę, stany zapalne dróg rodnych.
Powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa. Badanie ginekologiczne powinno wyjaśnić przyczynę plamień. Jeżeli nie to lekarz zleci dodatkowe badania.
Test ciążowy może Pani wykonać pomimo trwającego nadal plamienia.

Pozdrawiam