Czym jest spowodowany nagły spadek wagi?

Witam. Jestem dziewczyną, mam 15 lat. Ważę 40 kg z kawałkiem (rano na czczo) przy 163/164 cm wzrostu. Jeszcze kilka miesięcy temu ważyłam prawie 45 kg. Niedawno zauważyłam, że waga "spadła w dół" o te 5 kg. Zawsze należałam do szczupłych osób. Nie mam zbyt wielkiego apetytu (byłam i jestem typem niejadka), generalnie jedzenie nie należy do moich ulubionych czynności. Jednak zastanawiam się skąd ten nagły spadek wagi? Pozdrawiam. P.S. Dodam jeszcze, że mam stwierdzone nadciśnienie i komorowe zaburzenia rytmu serca - nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

Witam,

Każdy niezamierzony a jednocześnie odnotowany spadek masy ciała należy wyjaśnić u lekarza.
Jest wiele chorób mogących przyczynić się do redukcji masy ciała, stąd koniecznie trzeba to zdiagnozować.
W chwili obecnej masz znaczny niedobór masy ciała.
Wizyta u lekarza jest nieodzowna.
Proszę porozmawiaj z rodzicami i wyjaśnijcie to u specjalisty.

Pozdrawiam