Czym jest spowodowany świąd dłoni?

  Witam, przedwczoraj zaczęły mnie piec i swędzieć dłonie. Nic na nich nie było. Wczoraj zauważyłam małe krostki pod skórą. Dziś rano zobaczyłam, że na plecach i brzuchu też mam małe czerwone krostki, które swędzą.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować skórny odczyn alergiczny, ale konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i badanie fizykalne wykonane przez lekarza.

Reakcje alergiczne mogą dotyczyć objawów ze stron różnych układów, najczęściej może to być przewód pokarmowy, oddechowy lub skóra.
W przypadku skóry wykwitami są najczęściej drobne krostki, zaczerwienienie skóry a także towarzyszący świąd.
Warto zwrócić uwagę czy nie pojawiło się także kichanie, biegunka czy zmniejszenie drożności nosa.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy - czy chorujesz na choroby alergiczne np astma, atopowe zapalenie skóry, alergiczny nieżyt nosa; istotny jest również czynnik, który mógł spowodować powstanie odczynu alergicznego.

Problem należy skonsultować z lekarzem rodzinnym, w celu stwierdzenia przyczyny i zastosowania leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl