Czym jest stenoza kanału kręgowego?

Witam, mam podobnie, miałem operowany l5 s1, w sumie jest napisane tak: stenoza kanału kręgowego l5 /s1 po str. lewej spowodowana dyskopatią zwyrodnieniem korzenia nerwowego oraz zrostami i po 3 tygodniach ból się pojawił ponownie. Drętwienie i prądy narastają w lewej nodze od pośladka do stopy. Czy to normalne? 15 stycznia miałem operację. Pierwsze kilka dni nic nie czułem, teraz na nowo, co się dzieje? Czy to coś złego? 22 lutego mam kontrolę, nie wiem co mam robić.

Witam serdecznie!

Jeżeli dolegliwości mają duże nasilenia to nie jest to objaw normalny, jednak aby stwierdzić czy zmianą towarzyszą ubytki neurologiczne konieczne jest przeprowadzenia badania lekarskiego uzupełnionego o badanie neurologiczne i dokładne zebranie wywiadu. W tym celu konieczny jest kontakt z lekarzem, najlepiej aby był to Pana lekarz prowadzący do tej pory - nie wiem czy był Pan pod opieką neurologa i neurochirurga, czy jedynie neurologa.
Jeżeli dolegliwości są silne, albo jeżeli będą one nadal narastały proszę spróbować przyspieszyć wizytę u specjalisty celem oceny zmian. W takiej sytuacji może Pan zawsze poprosić lekarza rodzinnego o wydanie skierowania do specjalisty w trybie pilnym.

Pozdrawiam