Czym jest swędząca wysypka na ciele dziecka?

Witam moja 4 letnia corka przez 4 dni miala goraczke 39 stopni w trakcie trwania goraczki dostala krostki na uszach i palcach u rąk.Bylam z nia na pogotowiu pediatra stwierdzila ze to wirus dostala masc z kortyzonem i powiedziala ze przejdzie.Jednak nie przeszlo wrecz przeciwnie zaczelo jej wysypywac cale cialo rece,nogi,policzki plecy.Dodam jeszcze ze z uszu krostki zeszly ale sa strasznie zaognione i to samo z ustami a wysypka strasznie swedzi nawet gdy corka spi w nocy budzi sie i placze tak ja swedzi.Prosze o porade co to moze byc i jak zlagodzic dziecku cierpienie zwiazane ze swedzeniem.Z gory dziekuje.

Przeciwalergicznie i przeciwświądowo dobrze działa Hydroksyzyna. Przy chorobach wirusowych często występują wysypki przeważnie kilka dni ale i mogą też one czasem dość długo trwać.