Czym leczyć depresję?

Mialam 2 razy depresje, straszne to. Teraz czuje, ze sie zbliza, ale nie jest jeszcze tak zle. Pomaga Xanax. Trzymam sie, ale co jeszcze moge sama zrobic, zeby nie dopuscic do rozwoju choroby. Blagam o pomoc. Irenka

Witam
Należy jak najszybciej zgłosić do lekarza psychiatry, u którego Pani się leczyła i jeśli czuje Pani , że powracają objawy depresji, dobrze by było rozpocząć psychoterapię ,która Panią wzmocni, pomoże odnaleźć sens , uporządkować własne sprawy, oswoić niepokoje i zadbać o Pani potrzeby , Ważne jest tez wsparcie najbliższych , żeby wspomogli Panią w tych trudnych chwilach.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychopterapeuta

Witam
Na pewno ważne jest by tym bardziej starała się Pani zadbać o zaspokajanie swoich potrzeb, starała się angażować w różne sprawy, dużo przebywała wśród ludzi. Jeśli podejmuje Pani takie starania, a pogorszenie nastroju utrzymuje się warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym bo może trzeba skorygować leczenie..
Jest Pani uważna w obserwowaniu zachodzących zmian w swoim stanie psychicznym- dzięki temu może Pani wcześniej zareagować- zgłosić się się po pomoc do lekarza i tym samym nie dopuścić do nasilania się objawów.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
nie pisze Pani o tym czy korzysta Pani z psychoterapii czy tylko bazuje na przyjmowanych lekach. Psychoterapia mogłaby pomóc w bieżącym radzeniu sobie z trudnościami dnia codziennego. To czas na rozmowę o swoich uczuciach, nastroju, problemach. Badania wskazują, że jest równie ważna w procesie leczenia depresji jak farmakoterapia. Terapeuta da Pani konkretne wskazówki pomagające funkcjonować na co dzień, udzieli wsparcia, zrozumienia. Pozdrawiam.