Czym leczyć grzybicę penisa?

Dzień dobry, jakimi lekami leczyć grzybice penisa ??? Z kim ewentualnie mógłbym skonsultować, czy to rzeczywiście jest grzybica?  Czy można to wyleczyć lekami bez recepty i domowymi sposobami? Czy grzybica penisa może doprowadzić do jakiś komplikacji związanych ze współżyciem? Jak szybko po zastosowaniu leków objawy grzybicy powinny ustąpić? Czy jeżeli nie ustąpią może to oznaczać coś innego, gorszego i bardziej groźnego? Nigdy wcześniej nie miałem takiego objawu. Dbam o higienę okolic intymnych i nie wiem skąd ta choroba. Jakie mogą być ewentualne przyczyny grzybicy penisa? Bardzo proszę o fachową i szybką odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli jest Pan pewien że jest to grzybica najlepiej rozpocząć leczenie od maści o nazwie Clotrimazolum dostępnej w aptekach bez recepty.
Należy stosować ją miejscowo 2-3 razy dziennie.
Warto także skonsultować się z lekarzem dermatologiem-wenerologiem, gdyby dolegliwości w ciągu kilku dni nie ustąpiły

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przede wszystkim diagnozę powinien potwierdzić specjalista dermatolog lub urolog na podstawie oceny zmian oraz ewentualnych badań dodatkowych. Po ustaleniu rodzaju zmian oraz stopnia zaawansowania zostanie wdrożone odpowiednie leczenie. Jeśli zostanie stwierdzona infekcja grzybicza to najprawdopodobniej będą to preparaty przeciwgrzybicze działające miejscowo.

Przemysław Zarzeczny

Szanowny Panie!
Z uwagi na brak opisu objawów, nie można udzielić Panu satysfakcjonującej i jednoznacznej odpowiedzi. W przypadku zmian chorobowych obejmujących zewnętrzne narządy płciowe proszę zgłosić się do lekarza dermatologa – wenerologa lub urologa. W przypadku trudności z dostępem do tych specjalistów proszę zarejestrować się na wizytę u lekarza POZ. Niezbędne jest zbadanie zmian występujących na członku.
Proszę również wstrzymać się od stosunków płciowych tak, aby nie przenieść zakażenia na partnerki/partnerów. Proszę dbać o higienę miejsc intymnych.
Grzybica penisa może przez dłuższy czas przebiegać bezobjawowo, ale kiedy wreszcie da o sobie znać, na pewno to poczujesz. Objawy grzybicy penisa są nieprzyjemne, a konsekwencje poważne, więc nie należy zwlekać z wizytą u lekarza i podjęciem leczenia. Grzybica prącia to zwykle kandydoza, nazywana też drożdżakowym zapaleniem żołędzi) i najczęściej wywołana jest przez grzyby z rodzaju Canadida (zwykle Candida albicans). U około 20% mężczyzn bytują one na skórze genitaliów, nie powodując żadnych objawów. Ich aktywność wzrasta, gdy równowaga pomiędzy nimi a innymi drobnoustrojami zostaje zachwiana, np. w przypadku osłabienia układu immunologicznego.
Grzybica penisa: objawy:
1) zaczerwienienie członka
2) zaczerwienienie śluzówki żołędzi i napletku
3) uczucie swędzenia i pieczenia
4) biały nalot na członku
5) nieprzyjemny zapach wydzielin (preejakulatu i ejakulatu)
6) stulejka, która utrudnia odbywanie stosunku
7) ból pojawiający się podczas ejakulacji
8) stan zapalny prostaty
9) częste oddawanie moczu