Czym leczyć pojawiające sie czerwone plamy na ciele?

Pojawiają się na moim ciele czerwone plamy (wypieki) są one gorące. Głównie pojawiają się na kolanach rzadziej na udach, także na szyi, klatce piersiowej, pieką mnie policzki i uszy. Z tym że objawy te zawsze pojawiają się wieczorem. Plamy na kolanach pojawiają się rano, gdy chodzę, gdy usiądę i poczekam znikają i już do wieczora się nie pojawiają. Plamy te jednego dnia są bardziej czerwone innego słabiej. Nie łuszczy mi się skóra i nie swędzą mnie te miejsca. Czym może to być spowodowane?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną pojawiania się zmian skórnych może być alergia. Proszę się zastanowić czy zanim zmiany zaczęły występować nie wprowadziła Pani czegoś nowego - nowy kosmetyk, proszek do prania, płyn do płukania, farmaceutyki (nawet te dostępne bez recepty). Może coś nowego w diecie?

Zmiany skórne mogą być również spowodowane chorobami ogólnoustrojowymi.
Wskazana jest wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Bez obejrzenia zmian, badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu nie można określić przyczyny dolegliwości.

Pozdrawiam