Kobieta , 27 lat Witam, Odczuwam duże swędzenie w okolicach pochwy i odbytu, poza tym od dwóch dni mam bąble i nabrzmiałe wargi sromowe. Bąble zakończone są białą ropną plamką. Mam ich pełno. Dzis ból i pieczenie jest tak uciążliwe, ze ciężko mi siadać czy spać, jak również oddawać mocz. Stosuje maść clitromazolum. Czy to pomoże? Niestety nie ma mnie w kraju i w tym momencie nie mogę udać się do ginekologa. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Objawy mogą wskazywać na infkecje grzybiczą i maść może pomóc, ale może też koniecznie być dodatkowe leczenie w postaci np globulek, dlatego w miarę możliwości sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie ginekologiczneBadanie ginekologiczne składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwszą jest rozmowa (wywiad lekarski) przeprowadzana przez lekarza z pacjentką, druga to badanie przedmiotowe wewnętrzne (polegające na oglądaniu, dotykaniu, opukiwaniu, osłuchiwaniu), które, w przypadku kobiety, polega na badaniu przez pochwę (per vaginam) i badaniu przez odbyt (per rectum).
  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: