Czym mogą być spowodowane bóle głowy i nudności?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu miewam bóle głowy,poczatkowo myślałam,ze to przez nerwy i stres,przechodzilam przez rozwód,wiec stres był niemały. Ale teraz to już mnie niepokoją te bóle gdyż przy ieraja one na sile ostatnio,do tego stopnia,że aż zbiera się na.wymioty.Poza tym pojawiają się dosc często bo czasem nawet kilka razy w tygodniu. Ostatnio poza bólami doszły zawroty głowy i tak jest na zmianę,albo ból,albo zawroty. Nie wiem czym to może być.spowodowane i do jakiego lekarza powinnam się udać. Pewnie na początku do lekarza pierwszego kontaktu. A jakie badania powinien mi zlecic taki lekarz? Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Tak nie musi być!

Opisane przez Panią symptomy mogą być odpowiedzią Pani organizmu na przewlekający się stres (choć tego Pani nie zauważa...).
Rozwód zaliczany jest jako drugi w hierarchii najpoważniejszego stresu, jakiego można doświadczyć w życiu.

Powstałe w czasie trwania małżeństwa (domniemam) narastające konflikty i przedłużające się napięcia w związku, często prowadzą do załamania się linii życia i wówczas postrzega się Ludzi i Świat tylko w szarych barwach…

Celem rozwiania Pani obaw wskazana byłaby konsultacja neurologiczna, jednak zalecałabym by zaczęła Pani od wstępnej konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu (zgodnie z Pani wstępnym planem).

Z mojej strony dodatkowo zachęcałabym Panią, by rozważyła Pani zwyczajna rozmowę z psychologiem, gdyż domniemam że wskazane byłoby dla Pani podzielenie się swoimi trudnościami/emocjami/doznaniami.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tego, co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com