Czym mogą być spowodowane zawroty głowy u mamy?

Witam. Moja mama od dłuższego czasu ma zawroty głowy, są one na tyle silne,że nie jest w stanie funkcjonować. Czym mogą być one spowodowane?

Witam!
Przyczyn zawrotów głowy może być bardzo dużo. Lekarz pierwszego kontaktu, badanie fizykalne z pomiarem ciśnienia krwi i tętna, podstawowe badania laboratoryjne, z poziomami cukru, TSH, elektrolitów, hormonów płciowych. W zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień dobry

Zawroty głowy mogą mieć wile przyczyn. Pierwszą czynnością jest zmierzenie ciśnienia. Jeżeli jest ono w normie warto skonsultować to z neurologiem by wykluczyć zakłócenie układu nerwowego. Wiele razy mam także do czynienia z takimi pacjentami, gdzie przyczyna jest w odcinku szyjnym kręgosłupa. Wtedy zalecam udać się do sprawdzonego fizjoterapeuty.

Pozdrawiam
Magdalena Szelągowska