Czym mogą być spowodowane zawroty głowy z wymiotami?

Witam. Mam 28 lat, jestem kobietą. Już dwukrotnie w przeciągu miesiąca miałam bardzo silne zawroty głowy, którym towarzyszyły wymioty i ból głowy. Zdarzenia miały miejsce na szczęście w domu i po przyjeździe pogotowia zostałam przewieziona do szpitala, pierwszym razem na laryngologię, a drugim na neurologię. We wszystkich badaniach wyniki były dobre, między innymi przeprowadzono badania krwi, rezonans głowy, EEG, badanie błędnika, doppler, RTG - nic nie odbiegało od normy. W szpitalu spędziłam po 4 dni dostając leki. Proszę o pomoc - dlaczego pojawiają się te zawoty głowy? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Zawroty głowy mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Nie zawsze muszą się wiązac z konkretną chorobą, ale mogą być zwiastunem poważnych zaburzeń.
Wśród przyczyn zawrotów głowy znaleźć można zarówno wrażliwość na zmianę pogody (meteopatię), jak i poważne, zagrażające życiu stany np. udar mózgu. Zawroty głowy może powodować również wiele leków np. niesteroidowe leki przeciwzapalne, antybiotyki czy leki obniżające ciśnienie.

Ponieważ miała Pani wykonany rezonans oraz pełen panel badań, takie przyczyny jak krwawienie czy guz zostały wykluczone. Ale zawroty głowy może spowodować też zapalenie ucha wewnetrznego i/lub błędnika (jak objawy także pojawiają się zawroty głowy, wzmagające się przy ruchu, utrata słuchu, nudności i wymioty).
Gdyby takie objawy ponawiały się konieczna będzie ponowna diagnostyka.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl