Czym mogę płukać gardło po usunięciu migdałków?

witam, czym mogę płukać gardło po usunięciu migdałków?(jestem juz 5 dzien po operacji) czy szałwia jest ok?albo proszę podpowiedzieć jakies inne środki dezynfekujące.Drugie pytanie to jak postępować w razie krwawienia?co można zrobić zeby je zatamować,slyszalalam ze na 7-10 dzien moze się krwawienie przydarzyć i troche sie boje. Czy da sie coś zrobić czy tylko szpital?

Piotr Pilarski

Gardło można płukać octeniseptem lub wodą utlenioną. W przypadku niewielkiego krwawienia wystarczy uciskać krwawiące miejsce gazą przez ok5 min. Po tym czasie rana powinna przestać krwawić.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Można płukać gardło dostępnymi w aptece preparatami odkazajacymi, które MOŻNA stosować na BŁONĘ ŚLUZOWĄ(!), jeśli dostrzega Pani podkrawianie to można też wypłukać zimną solą fizjologiczną, w przypadku większych krawień konieczna wizyta w szpitalu.