Czym mogę smarować twarz rano żeby dodatkowo uszczelnić płaszcz hydrolipidowy?

Dwa lata temu nabyłem skórę bardzo wrażliwą (piecze, pali, pojawia się przelotny silny rumieniec), stosuję linię kosmetyków Synchroline Rosacure, również na noc używam maści choresterolowej (żeby uszczelnić płaszcz hydrolipidowy). Czym mogę smarować twarz rano żeby dodatkowo uszczelnić płaszcz hydrolipidowy jednocześnie nie pozostawiając bardzo tłustej powłoki i nie podrażniając już i tak bardzo wrażliwej skóry. Pozdrawiam

Dzień dobry, w celu odbudowy warstwy hydrolipidowej należy używać kremów na bazie masła karite, olejku jojoba czy masła kakaowego. Nie powinna Pani zapominać o tym, by w składzie kremu znalazły się również substancje, które zniwelują problem zaczerwienienia, pieczenia i swędzenia, towarzyszący osłabieniu i odwodnieniu skóry. Wybrany krem do twarzy należy stosować regularnie rano i wieczorem. Ponadto należy zrezygnować z silnych środków myjących. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.