Czym może być brak miesiączki?

Dzień dobry mam 41 lat od 1,5miesiąca nie mam miesiączki w tym okresie bolą mnie piersi i po naciśnięciu sutek mam żółty wyciek od trzech dni mam bardzo małe różowe i brązowe plamienie , bolą mnie jajniki zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie moje pytanie co to moze być ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Warto powtórzyć test ciążowy, skonsultować się z ginekologiem, a także oznaczyć stężenie prolaktyny (PRL) - hormonu odpowiadającego za laktację, którego nadmiar może powodować mlekotok i zaburzenia miesiączkowania. W przypadku jego podwyższonego stężenia ginekolog w zależności od jego poziomu może zalecić dalszą diagnostykę lub rozpocząć leczenie bromokryptyną (bromargon) lub innym lekiem. Pozdrawiam i życzę zdrowia.