Czym może być guzek na piersi?

Mam 28 lat, wyczułam guzka na prawej piersi, który przy dotyku boli, i nie wiem, czy to może być coś poważnego.

Witam serdecznie!

Proszę udać się do lekarza ginekologa, który Panią zbada, zbierze dokładny wywiad oraz ewentualnie skieruje na dodatkowe badania - np. USG. U kobiet w młodym wieku najczęściej rozpoznaje się łagodne guzki piersi, z których dominuje tzw. gruczolakowłókniak. Przyczyną powstania tego twardego, czasem bolesnego guza są zazwyczaj zaburzenia hormonalne.

Wybór metody leczenia uzależniony jest m.in. od wielkości guza oraz jego tendencji do powiększania się, ocenianej w badaniach kontrolnych.

Pozdrawiam serdecznie