Czym może być spowodowane bulgotanie w przełyku?

Dzień dobry Od ok. 4 lat zmagam się dość krępującym problemem. Otóż najczęściej po posiłkach (ale także, gdy niczego nie spożywam) występuje u mnie dziwnie zjawisko "bulgotania" w przełyku. Mam wrażenie, że jest to powietrze, które po nim wędruje i nie może się z wydostać. Dodatkowo wspomnę, że nie potrafię go odbić, tj. nie jestem w stanie beknąć. Miewam zgagi, choć rzadko. Co dziwne dolegliwość ta najczęściej pojawia się gdy się stresuję. Co to może być? Proszę o poradę. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogą to być zaburzenia motoryki przelyku, wskazana kontrola u gastroenterologa.
Pozdrawiam