Czym może być spowodowane krwawienie śródcykliczne przy antykoncepcji doustnej?

Przyjmuję już 6. opakowanie tabletek 24+4. Do tej pory krwawienie występowało tak, jak powinno, czyli w czasie przyjmowania białych tabletek. Jednak przy ostatnim (6. opakowaniu) okres pojawił się tydzień wcześniej. Dodam, że tabletki przyjmowałam regularnie, o żadnej nie zapomniałam. Czy powinnam się martwić? Czym może być to spowodowane?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!
W ciągu pierwszych sześciu miesięcy przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych dość często zdarzają się krwawienia w różnych dniach cyklu - dodatkowe lub przesunięte. Dlatego nie ma potrzeby niepokoić się tą sytuacją.
Z poważaniem