Czym może być spowodowane plamienie podczas stosunku?

Witam serdecznie! Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat. Ostatnio po stosunku zaczełam plamić. Na początku tylko trochę, ale po 1. dniu plamienie się nasiliło. Było to 3 dni przed planowaną miesiączką. Stwierdziłam więc, że to wcześniejsza miesiączka i zrobiłam przerwę wcześniej o 2 dni. Miesiączki nie dostałam, ale dalej plamię. Wcześniej takie plamienie też mi się zdażało (podczas stosunku i 2 - 3 dni przed okresem). Czy to coś poważnego?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienie spowodowane współżyciem jest typowym objawem nadżerki szyjki macicy. Plamienie może być też skutkiem ubocznym stosowanej antykoncepcji hormonalnej. Powinna się Pani udać do swojego lekarza ginekologa, który zdiagnozuje przyczynę plamień.

Pozdrawiam serdecznie!