Czym może być spowodowane tycie?

Witam.Od zeszłego roku strasznie przytyłam,.Nie wiem co jest tym spowodowane,gdyż ważyłam 50-55 kg.Teraz waże 78 kg i mam duzy brzuch,znajomi nawet pytali czy nie jestemw ciazy lecz nie jestem.Co moze byc spowodowane taka nadwaga?Jakie badanie mozna by było wykonać aby coś stwierdzic jaka jest przyczyna?Myslalam ze to mogloby byc od jedzenia bo zawsze duzo jadlam i czeste posilki ale mam codziennie duzo ruchu i zeby taki brzuch dostac .

Witam Panią serdecznie,

Najważniejsza rzecz - zrobi Pani jak najszybciej badania! Zalecam badanie tarczycy (TSH, anty-TPO, FT4, FT3 oraz USG tarczycy) oraz cukru. Zrobić tez ogólną morfologię i przebadać się hormonalnie po konsultacji z ginekologiem. Jeżeli Pani nawyki żywieniowe nie zmieniły się w ostatnim czasie to może być problem ze zdrowiem.

Jeżeli jednak z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby dokładniej przyjrzeć się temu co Pani zjada i dobrać odpowiednią dietę. Już teraz może mi Pani wysłać na e-maila (podałam poniżej) swój przykładowy, ale bardzo dokładny jadłospis. Ja chętnie zerknę, przeanalizuję i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

Widzę też że jest Pani z Warszawy, więc mogłabym zaprosić na konsultację dietetyczną i pomiary składu ciała. Wizyta osobista jest najbardziej korzystna dla Pacjenta.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506 225 670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk