Czym może być spowodowany ból głowy zlokalizowany z tyłu i po bokach?

Proszę mi powiedzieć czym może być spowodowany bol glowy zlokalizowany z tyłu po bokach idący lekko do czubka głowy. Przy tym czuje bol karku i lekko napięte mięśnie karku,Taki bol już kiedyś miałam podobny i minął był spowodowany podobno przez przewianie. Ulgę przynosi ciepły prysznic i masaże. Ciśnienie w normie. Eeg ok.jestem przed miesiączka. Czy to może być przyczyną? Bol jest irytujący. nie mam innych objawów Prócz lekkiego kaszlu i kataru. Nadwyrezenie? Ponowne przewianie?

Piotr Pilarski

Patologia w obrębie kręgosłupa może powodować ból głowy. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego. Możliwe, że potrzebne będzie wykonanie rtg kręgosłupa szyjnego.

Pozdrawiam.