Czym może być spowodowany ból penisa?

Witam, Od około tygodnia czuję ból w penisie. Mam 21 lat. Niestety z uwagi na bardzo dużą ilość obowiązków w ostatnich dniach nie mogę umówić się do lekarza, dlatego proszę o udzielenie mi pomocy tutaj. Od około pół roku współżyję ze stałą partnerką. Stosujemy prezerwatywy, chociaż dwukrotnie zdarzyło nam się odbyć niepełny stosunek bez zabezpieczenia (ostatni raz ok. miesiąc temu). Uprawiamy także seks oralny. Nigdy nie miałem żadnej z chorób przenoszonych drogą płciową, a moja partnerka również nigdy mi o tym nie wspominała. Nigdy nie skarżyłem się na ból penisa. Dokładniej mówiąc jest to ból w okolicach ujścia cewki moczowej. Moja dolegliwość przechodzi mi na okres od kilkunastu minut do kilku godzin. Prosiłbym Państwa o pomoc, a dokładniej czy mógłbym rozwiązać problem bólu środkami dostępnymi w aptece bez recepty (bez potrzeby spędzania godzin w kolejkach u lekarza), czym może być moja dolegliwość i jak w przyszłości uniknąć takich problemów. Pozdrawiam, Andy
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Opisane przez Pana objawy mogą sugerować zakażenie układu moczowego. Najczęstszym objawem tego schorzenia jest ból oraz pieczenie przy ujściu cewki moczowej nasilający się szczególnie przy oddawaniu moczu.
Konieczna będzie wizyta u lekarza, który zastosuje odpowiednią farmakoterapię.
Unikaniu częstych zakażeń sprzyja utrzymywanie stałej higieny narządów płciowych oraz brak ryzykownych kontaktów seksualnych.