Czym może być spowodowany ból piersi?

Witam. Mam pewien problem. Dzisiaj rano obudziłam się z bólem lewej piersi. Bolało mnie pod i wokół sutka. Teraz czuję jakby pieczenie w środku. Ból nasila przy dotykaniu. Z boku wystąpiło zaczerwienienie. Wydaje mi się również, że obsunął mi się w dół sutek. Czym to może być spowodowane? Zakażenie, zła pozycja podczas snu, dojrzewane? Mam 17 lat. Czy powinnam od razu udać się do lekarza, czy poczekać ten jeden dzień i zobaczyć co będzie?
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Myślę, że powinnaś odwiedzić lekarza. Ja niestety przez internet nie mam możliwości obejrzenia piersi ani zbadania Cię. Z opisu dolegliwości wynika na tzw. nerwoból, czyli podrażenie nerwu międzyżebrowego, natomiast zaczerwienienie może mieć związek z jakimś procesem zapalnym. Być może konieczne będzie wdrożenie leczenia przeciwbólowego/przeciwzapalnego.

Pozdrawiam serdecznie