Czym może być spowodowany ból w połączeniu mostka i obojczyka?

Boli mnie w połączeniu mostka i obojczyka. Mam tam mała wypukłość. Chrupie mi przy poruszaniu ręką. W pracy mówią mi że mam coś z tym zrobić, bo gdy mnie boli to boli mnie cała ręka i lewa pierś. Miałam też EKG, ból jest większy po pracy fizycznej jak i w domu tak i w pracy. Czasem boli mnie cały bary, szyja oraz mam twarde mięśnie ramienne. Mój ból jest ciągły, ale nie zawsze mocny. Po środkach przeciwbólowych nie zawsze przechodzi, po maści też nie. Dodam, że w zgięciu dłoni lewej robi mi się czasem wypukłość, która samoistnie znika, też mnie boli. Co to jest, jak się leczyć, bo mnie denerwuje już ten ból, boli mnie nawet jak teraz pisze? Pozdrawiam prosząc o szybką odpowiedź
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane przez Pana/ Panią dolegliwości na pewno nie są wywołane problemem natury kardiologicznej.
Pewne jest, że tego typu objawy znacząco obniżają jakość życia i powinny być jak najszybciej zdiagnozowane. Niestety na podstawie tego krótkiego opisu nie jestem w stanie podać przyczyny dolegliwości. Początkowo wyglądało to na uraz klatki piersiowej, ale taki nie jest tu wspomniany. Sugerowałabym wizytę w poradni ortopedycznej w celu dokładnego zbadania ruchomości ręki, napięcia mięśni i obserwacji innych objawów. Niezbędne też będzie wykonanie RTG klatki piersiowej.
Dopiero po pełnym procesie diagnostycznym będzie można postawić ostateczną diagnozę i zlecić zaordynować odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.