Czym może być spowodowany chwilowy ból głowy połączony z pogorszeniem wzroku?

Czym może być spowodowany chwilowy ból głowy połączony z pogorszeniem wzroku w jednym oku i silnym drętwieniem jednej ręki? Drętwienie ustępuje w ciągu kilku godzin. Uczucie jest przerażające. Drugi raz mi się to zdarzyło i bardzo mnie to niepokoi, tyle się teraz słyszy o udarach. Dwa tygodnie temu miałem robione TK głowy bez kontrastu - wynik w porządku. Czy mam powody do niepokoju?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy 2 tygodnie wcześniej, przed TK były takie same objawy? Konieczne jest badanie neurologiczne aby móc coś więcej powiedzieć.