Czym może być spowodowany częsty ból głowy?

Witam. Moja dziewczyna od około 3 miesięcy ma ból głowy. Ból ten występuje zazwyczaj codziennie, czasem co drugi dzień. Nie była jeszcze u lekarza. Na ból głowy bierze zazwyczaj tabletki przeciwbólowe. Boli ją zazwyczaj w części potylicznej. Bardzo prosiłbym o radę, czym może być spowodowany owy ból głowy. Dodam, iż mojej dziewczynie czasem kręci się w głowie i ma duszności.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bóle głowy okolicy potylicznej i zawroty głowy mogą wiązać się m.in. z nieprawidłowym skrzywieniem lub ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa szyjnego. Oczywiście istnieje także wiele innych przyczyn bólów i zawrotów głowy – jak np. niskie lub wysokie ciśnienie tętnicze krwi, anemia albo nieprawidłowości w mózgu. W celu dokładnej diagnostyki wskazana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego, który wykona podstawowe badania, a następnie skieruje na konsultację do neurologa.