Kobieta , 22 lata Witam, od kilku miesięcy mam niedobór żelaza mimo zażywania Tardyferonu. Wyniki są następujące;Ferrytyna- 9,9 ng/ml, TIBC-404 ug/dl, żelazo-44 ug/dl, wynik po suplementacji to 104ug/dl, zaś miesiąc po odstawieniu tabletek, wynik mam 34ug/dl . Pozostałe parametry morfologi są dobre nie mam anemi. Dostałam skierowanie na gastroskopie i do ginekologa. Lekarz mówił, coś o utajonym niedoborze żelaza. Czym może być spowodowany niedobór żelaza? Mam problemy z żołądkiem, częste zgagi, biegunki i mdleje.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów. Dzięki wykonaniu gastroskopii możliwe jest wykrycie u badanego ewentualnych zmian chorobowych, pobranie do badania wycinków, a nawet wykonanie pewnych leczniczych zabiegów endoskopowych.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: