Czym może być spowodowany podwyższony poziom alatu?

Czym może być spowodowany podwyżswzony Alat- 109, i Aspat 50?, powiekszona sledziona, uciski w prawym boku Tarczyca i krew w normie, HBS antygen HBS typu B< 0,10 index, nieobecny, HBS przeciwciała HBS typu B > 1000,00 mIU/ml, obecne, przeciwciała HCV typu C- nieobecne, 0,040 index AFP- 2,3 ng,ml CEA- 0,8 GGTP- 31, cholesterol w normie, bilirubina całkowita- 0,89 bilirubina zwiazana- 0,27, fosfataza zasadowa- 72, badanie palpacyjne bezbolesne

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższony ALAT i ASPAT może wynikać z uszkodzenia wątroby przez zleki, toksyny, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, niedobór alfa 1 antytrypsytny, choroba Wilsona, Hemochromatoza , celiakia., Bez badania lekarskiego, zebrania dokładnego wywiadu medycznego nie można nic konkretnie powiedzieć na temat rozszerzenia diagnostyki.