Czym może być spowodowany trądzik w wieku 29 lat?

29 lat i problem z trądzikiem. Na wstępie krótko opiszę swoją historię z trądzikiem. Jak byłem nastolatkiem (16-18 lat) trądzik wychodził mi wyłącznie na czole. Wtedy byłem pierwszy raz u dermatologa, który przepisał mi maść Differin. Maść okazała się bardzo pomocna i pozbyłem się problemu. W wieku 23 lat zaczął mi wychodzić ponownie trądzik, lecz nie na czole tylko na żuchwie, brodzie, plecach, rzadko na policzkach. Były to pojedyncze, duże wypryski. Wtedy pomagałem sobie preparatami dostępnymi bez recepty lecz bez żadnego efektu. W pewnym momencie miałem całą żuchwę i brodę w ropnych wypryskach. Zaniepokojony stanem mojej skóry poszedłem ponownie do dermatologa (tego, który mi pomógł za pierwszym razem). Dermatolog powiedział, że w tym wieku trądzik może być spowodowany szeregiem przyczyn i wymienił m.in. nietolerancje/alergie na laktozę. Faktycznie, gdy odstawiłem nabiał, a jadłem go wtedy bardzo dużo, trądzik zaczął ustępować, ale sama dieta nie wyleczyła mnie w 100% z problemu. Od 6 lat bardzo ściśle trzymam się diety: nie jem rzeczy z laktozą, nie jem słodyczy, bardzo rzadko pije słodzone napoje, bardzo rzadko jem ostre potrawy i pomimo tego cały czas zmagam się z problemem. Co jakiś czas (zaobserwowałem, że raz w tygodniu) wyjdzie mi jeden/dwa duże pryszcze, które schodzą w okresie 2-3 tygodni. Wychodzą też mniejsze, ale one schodzą w ciągu kilku dni. Dodam też, że wspomagam się Dalacinem T w toniku. Proszę mi powiedzieć gdzie mogę dalej szukać przyczyny trądziku? Czym może być jeszcze spowodowany trądzik? Czy może zrobić jakieś konkretne badania na wszystkie alergie pokarmowe? Czy kuracja izotekiem pomogłaby w takim przypadku bez późniejszych nawrotów?

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.