Czym można się zarazić podczas depilacji laserowej miejsc intymnych?

Czy można się czymś zarazić podczas depilacji laserowej miejsc intymnych (bikini), jeśli kosmetolog nie zadba o właściwe odkażenie głowicy lasera, np. grzybicą miejsc intymnych?

Witam,
Tak, bez uprzedniej dezynfekcji głowicy lasera mozna zarazić sie wieloma chorobami. Kosmetolog musi obowiązkowo dezynfekowac sprzet przed i po zabiegu depilacji laserowej.
Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Obowiązkiem osoby wykonującej tego typu zabiegi jest dezynfekcja sprzętu. Preparaty, które są do tego stosowane mają szerokie spektrum działania
obejmujące bakterie (włącznie z Tbc), grzyby i wirusy osłonione (HBV, HCV, HIV), Adeno,Papova, Rota.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska